Leírás
Az első fejezet az újdonságok áttekintése után, nagy általánosságban ismerteti a prezentációs munkát, vagyis az előadások, elképzelések látványos bemutatását szolgáló program használatát, lehetőségeit. Aki már meglehetős gyakorlattal rendelkezik e területen, az térjen át a további fejezetekre, ahol a program olyan lehetőségeit írjuk le, amelyek még az első fejezetben ismertetett, alapvető munkák végzését is megkönnyítik. A harmadik – részletes – fejezet a PowerPoint prezentációk formázásával, objektumok beágyazásával és a program külső kapcsolataival foglalkozik. Ezek a részek a haladók számára készültek. E részek megértéséhez a használatot bevezető első két fejezet szinte készségszintű ismerete szükséges. Mindenképpen megéri azonban a fáradságot e fejezetek áttanulmányozása, mert a program igazán hatékony, szinte iparszerű használata az ott leírtak segítségével oldható meg.
A PowerPoint programot akkor érdemes használni, ha előadásunkat, bemutatónkat látványos képekkel színesíteni, mondanivalónkat diagramsorozatokkal alátámasztani, megjelenített vázlatunkkal segíteni akarjuk. A program a prezentáció lejátszásakor további beavatkozási lehetőségeket biztosít, amelyekkel akár fekete vagy fehér képernyő-megjelenítés mellett felfüggeszthetjük a diasor lejátszását addig, amíg előadásunkban a megfelelő helyre érünk. A lejátszást ingyenesen tetszőleges gépre telepíthető lejátszó program is segíti. A bemutató diái, hangalámondása, animációi és lézermutató mozgása egyaránt exportálható video fájlba, ami szintén bárhol lejátszható.
A PowerPoint 2010 verziótól ráadásul a program – funkcionalitásában szerényebb változata – ingyenesen elérhető a MS Office Webapps alkalmazások között is. A PowerPointban nagy súlyt fektettek a csoportmunka támogatására, egyszerre több társszerző dolgozhat ugyanazon a dokumentumon, a csoportmunkát és a diák szervezését is segítik az új szakaszok, de teljesen új, a korábbiaknál sokkal látványosabb animációkat, áttűnéseket, kép- és video formázási lehetőségeket is kaptunk. A videókon, audioklipeken könyvjelzők helyezhetők el, amelyeket szintén felhasználhatunk események vezérlésére. A 2016-os verzióban pedig megjelent egy új videó objektum, a képernyőmentés, mellyel e képernyőn végzett tevékenységünk, az ott látható folyamatok rögzíthetők beágyazott elemként, de akár mp4 formátumban elmenthetők is.
Értékelések
Még nincsenek értékelések.